Babské rady ako otehotnieť. Máte recept na otehotnenie?
Mnohé ženy majú v súčasnej dobe ťažkosti s počatím, a preto sa mnohokrát uchyľujú k vyhľadávaniu účinných babských rád. Treba si však uvedomiť, že nie každý pár má šťastie otehotnieť hneď ako si zmyslí, že túži po dieťati. Často ide o veľmi zdĺhavý a bolestivý proces. Čo sa týka babských rád, je ich hneď niekoľko. V prvom rade sa však treba zamerať na svoj všeobecný zdravotný stav, a to z fyzického i psychického aspektu.
Ak chce žena otehotnieť, mala by sa primárne sústrediť na zmenu životosprávy. To znamená, že by mala vyradiť zo svojho jedálnička nezdravé potraviny, ako sú rozličné cukrovinky, sladené nápoje, polotovary, údené výrobky či vyprážané jedlá, pričom k počatiu dopomáha aj obmedzenie fajčenia, užívania alkoholu a pitia kávy. Tento faktor však platí pre obe strany podieľajúce sa na snahách o počatie. Potraviny, ktoré pár prijíma, by mali obsahovať čo najmenšie množstvo umelých farbív a konzervantov. Strava by mala byť vždy čerstvá a najmä pestrá. Čo sa týka fyzického zdravia, žena by sa mala zamerať na svoje dlhodobé zdravotné ťažkosti, ktoré by sa mohli v prípade tehotenstva zhoršiť. Ak teda žena trpí cukrovkou alebo vysokým krvným tlakom, je vhodné tieto diagnózy dostať čím skôr pod kontrolu.
Pre zvýšenie možností otehotnieť je vhodné sa zamerať aj na svoju fyzickú kondíciu. Príliš vysoká alebo nadmerne nízka telesná váha má vplyv na hormonálnu funkciu vaječníkov, ktoré majú, logicky, značné slovo v procese počatia. V spoločnosti sa tiež udomácnilo tvrdenie, na základe ktorého je psychické zdravie človeka veľmi úzko späté s fyzickým. To znamená, že v prípade nezdravej mysle sa tento stav môže odzrkadliť na zdraví organizmu ako takého. Toto tvrdenie platí aj pre tehotenstvo, a preto je potrebné zo svojho života eliminovať stresové faktory.
Stres totiž spôsobuje prenos stresových hormónov do krvného obehu, čo má značný vplyv nielen na každodenný život ženy, ale aj na procesy v jej tele, ktoré sa podieľajú na splodení nového života. Je tiež známe, že stres má ohromný vplyv na ženský cyklus, v ktorom dokáže spôsobiť riadny chaos. Kým stres je možné vyriešiť rôznymi alternatívnymi metódami, ako je meditácia, hlboko zakorenené psychické stavy, ktoré vo veľkej miere vplývajú na schopnosť otehotnenia, je vhodnejšie prekonzultovať so psychológom. Ide najmä o pocity neistoty, rôzne pochybnosti späté s tehotenstvom a rodičovstvom či vážne posttraumatické stresové poruchy.
Ak žena splnila všetky vyššie uvedené kroky, môže pristúpiť k babským radám, ktoré sú medzi ženami veľmi populárne. Za pokus stojí známa činnosť po sexe – žena na 10 až 20 minút zaujme polohu sviečky. Táto poloha by mala dosiahnuť zvýšenú pravdepodobnosť stretnutia mužského ejakulátu s dozretým vajíčkom v reprodukčných orgánoch ženy. V súvislosti s intímnymi zvyklosťami sa tiež často odporúča obmedzenie lubrikantov, pretože môžu ovplyvniť prirodzený pohyb spermií. Vraví sa tiež, že zintenzívnenie sťahov maternice dopomáha k počatiu, čo znamená, že je potrebné počas sexu dosiahnuť čo najviac orgazmov. Dôležité je i psychické nastavenie páru, ktorý by sa mal milovať s chuťou. Pokusy o otehotnenie by sa nemali vnímať ako povinnosť či úloha, ktorú je potrebné splniť čo najskôr.
Pre oboch partnerov platí aj obmedzenie horúcich kúpeľov. Prehriatie má totiž negatívny vplyv ako na ženskú ovuláciu, tak i na produkciu spermií. Medzi babskými radami nesmú nikdy chýbať bylinky. Účinnou je najmä medovka, šalvia, harmanček či alchemilka. Všetky majú pozitívny vplyv na maternicu, ženský cyklus a plodnosť. Niektoré ženy dokonca pristupujú k vaginálnym parným kúpeľom, ktoré spočívajú v naparovaní intímnych partií nad horúcou bylinnou zmesou pozostávajúcou z horúcej vody a oregana, levandule, rozmarínu, bazalky či lístkov ruže. Žena by mala nad týmto kúpeľom sedieť na stoličke s otvorom pre intímne partie. Naparovanie vraj pomáha na zlepšenie funkcie maternice a reprodukčných orgánov. Do jedálnička sa oplatí implementovať čučoriedkový džem, pretože ako výrobok z bobuľového ovocia je plný antioxidantov brániacich v zostarnutí buniek v ženskom tele, a teda i vajíčok.
Ak je žena už naozaj zúfalá z dlhodobých snáh otehotnieť, vyskúša naozaj čokoľvek. Odporúča sa pristupovať k počatiu bez nadmerného stresu, s čistou mysľou a najmä spoločne s partnerom. Okrem samotného aktu by sa mal partner podieľať aj na zvyšovaní šancí na úspech, a to napríklad formou zvýšeného príjmu vitamínov D, C a E. Nič to však nemení na tom, že najdôležitejšie je v prvom rade vylúčiť akékoľvek zdravotné problémy u oboch partnerov, ktoré by mohli brániť v počatí.
Zdroj: Modrykonik.sk
Pridať komentár